Przegląd Prasy: Głos Gminy Psary

Zakończono budowę ulicy Granicznej w Psarach. To była największa w tym roku inwestycja drogowa na terenie gminy.  Powstało ok. 2,6 km drogi wraz z chodnikiem, odwodnieniem budując nowe odcinki kanalizacji deszczowej i odwadniającej. Całkowity koszt inwestycji to 4,2 mln zł z czego ok 1,3 mln zł zostanie zwrócone z Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Komunalnych
Kształcimy artystów.W naszej gminie dzieci i młodzież mają okazje rozwijać nie tylko swój sportowy talent, ale również artystyczny. Z inicjatywy wójta Tomasza Sadłonia Gminny Ośrodek Kultury rozpoczął organizowanie zajęć plastycznych, muzycznych, malarskich i tanecznych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
Zajęcia prowadzone są w szkołach po lekcjach.
Bezpłatne Zajęcia Komputerowe dla osób dorosłych.To już IV edycja programu nauki obsługi komputera od podstaw, dzięki temu osoby które nigdy dotąd nie miały kontaktu z komputerem mogą uczestniczyć w tego typu zajęciach w ramach Klubu Wiejskiego Informatyka. Kurs trwa 2 miesiące. Po zakończeniu uczestnik będzie już znał obsługę prostych programów graficznych, napisać dokument w edytorze tekstowym (Notatnik, Word, Office), wysłać e-maila, popularnych komunikatorów (gadu-gadu, skype itp), surfowania w internecie, korzystania z wyszukiwarki (np google), zgrywanie zdjęć z aparatów fotograficznych, czy posługiwanie się arkuszem kalkulacyjnym (np Excel ). Zajęcia odbywają się w siedzibie Ośrodka Kultury w Gródkowie. Kurs prowadzony jest w ramach "Odnowa i Rozwój Wsi" objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. W grudniu rozpoczyna się kolejna V edycja kursu komputerowego.
Wszyscy zainteresowani z terenu Gminy Psary mogą zapisywać się w Gminnym Ośrodku Kultury pod numerem telefonu 32 267 22 59
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Bezpieczniej na psarskich drogach. Nowa organizacja ruchu w Psarach na ulicach: Kamiennej i Kolejowej. Zamontowanie progów zwalniających pomoże zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tych ulic
Młodzieżowa Rada Gminy wybrana. 10 października we wszystkich szkołach znajdujących się na terenie Gminy odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy.
Gimnazjum na sportowo. Październik to również miesiąc rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży ze szkół naszej Gminy.
5 października na terenie parku "Gwarek" w Czeladzi miały miejsce sztafetowe biegi przełajowe w których wzięli udział uczniowie z gimnazjum.
21 października w pływalni OSiR na osiedlu Ksawera do zawodów pływackich przystąpili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Udział w zawodach zakończył się licznymi sukcesami.
Kolejny przetarg działek w Czerwonym Kamieniu. Po raz kolejny zostanie zorganizowany przetarg na działki położone na terenie Góry Siewierskiej w Czerwonym Kamieniu.Komisyjne otwarcie ofert nastąpi dnia 5 grudnia br w sali narad pok 112, I piętro w Urzędzie Gminy w Psarach przy ulicy Malinowickiej 4 o godzinie 14:00
 
30% zniżki dla mieszkańców Gminy Psary. Aż 30% zniżki dla mieszkańców Gminy Psary do Parku Wodnego "Nemo" w Dąbrowie Górniczej. Promocja ważna do końca roku tj 31 grudnia br Aby uzyskać zniżkę należy przedstawić dowód tożsamości potwierdzający zameldowanie na terenie Gminy Psary. Wymagane więc jest posiadanie przy sobie dowodu tożsamości, w przypadku dzieci i młodzieży jest to legitymacja szkolna.
Dane kontaktowe do Parku Wodnego "Nemo"
Dąbrowa Górnicza
ulica Aleja Róż 1
strona internetowa www.nemo-wodnyswiat.pl
telefon: 32 639 05 79
 
SMSowy system informowania mieszkańców Gminy Psary. Uruchomiono możliwość bezpłatnego informowania mieszkańców Gminy Psary o zagrożeniach takich jak: - wichury, gwałtowne burze, powodzie, opady śniegu i anomalia pogodowe
- awarii i braku dostawy wody
- imprez kulturowych i sportowych
- bezpłatnych badaniach lekarskich i programów zdrowotnych

Wyślij SMS na numer 4455 o treści PSARY

Koszt sms'a naliczany jest wg stawek danego operatora
Źródło informacji: miesięcznik Głos Gminy Psary nr 11/79. Gazetkę można pobrać ze strony Gminy Psary
Aby pobrać kliknij
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież