Spotkanie Noworoczne

To już kolejne drugie Spotkanie Noworoczne jakie odbyło się 15 stycznia br w remizie strażackiej. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Psary p. Tomasz Sadłoń z małżonką oraz po raz pierwszy na spotkanie przybył proboszcz naszej parafii ks. Marek Wyjadłowski.Wśród zaproszonych gości przybyli również: sołtys wsi p. Marian Sobieraj z małżonką, radny wsi p.Szczepan Kotuła z małżonkąoraz przedstawiciele straży pożarnej. Spotkanie rozpoczął swoim występem chór Górzanki, zaś zespół muzyczny umilał cała imprezę swoim repertuarem nie tylko kolędowym. Gościnnie wystąpił również chór Brzękowianki. Ich występ oraz kunszt wokalno-instrumentalny był przyjęty przez publiczność głośnymi brawami. W przerwie swoje umiejętności aktorsko-muzyczne przestawiły dzieci ze świetlicy wiejskiej prowadzonej przez p. Marię Sikora. Na szczególną uwagę zasługuje tu występ najmłodszego artysty, Pawełka Wziętala, który na akordeonie zagrał dwie kolędy. To był jego pierwszy solowy występ dla tak szerokiej publiczności, która doceniła jego talent brawami. W dalszej części zespół muzyczny pod kierownictwem p. Tomasza Nowaka uświetniał spotkanie grając nie tylko kolędy ale znane nam popularne utwory. Tu również należy wspomnieć, że powiększył się skład zespołu o kolejnego członka-ucznia, Emila Możdżenia (trąbka). Nadzieja przedkłada się w realizację, oby tak dalej. Po części oficjalnej goście dobrze bawili się przy stolikach śpiewając przy akompaniamencie instrumentalistów z zespołu oraz chóru Brzękowianki. Sielankowy nastrój nie miał mieć końca. Mamy nadzieję, że spotkanie noworoczne wejdzie na stałe w program kulturowy naszej wsi.
materiał filmowy ze spotkania noworocznego już wkrótce

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież