O Nas Piszą

      W grudniowym miesięczniku Głosu Gminy Psary wiele miejsca poświęcono naszej miejscowości o czym chciałabym tu w skrócie nadmienić a przy tym zachęcić do lektury Gazety.
Budowa i remonty.
Ukończono budowę boiska wielofunkcyjnego przy ulicy 1-go maja. Co prawda ukończenie budowy zbiegło się z okresem zimowym, kiedy to obiekt nie będzie dostępny aż do marca. Jednak mamy tę satysfakcję z jego istnienia.Dla przypomnienia. Boisko ma wymiary 28 m na 15 m i posiada 6-cio metrowe półkouchyty. Należy tu zaznaczyć, iż koszt budowy wyniósł 300 192,45 zł z czego 169 816 zł stanowi dotacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obok boiska wybudowano również budynek magazynowy, który ma posłużyć do przechowywania sprzętu sportowego. Zarząd obiektem powierzono p. Wiesławowi Zygmuntowi. Dostępny pod numerem telefonu 797 798 892. Boisko dostępne jest sezonowo od marca do listopada. Powstanie obiektu sportowego sprzyja zdrowemu podejściu do urozmaicenia wolnego czasu dzieciom i młodzieży, dla której ruch gwarantuje prawidłowy rozwój fizyczny.
W dalszym ciągu trwają prace remontowe w zakresie przebudowy nieużytkowanej wnęki na sali balowej na potrzeby m.in. pracowni komputerowej. W tym celu zostanie wykonane bocznego wejścia do budynku a tym samym do remontowanej sali

W miarę możliwości postaram się o materiał zdjęciowy wspomnianych w artykule obiektów

źródło:   Gazetka Samorządowa - Głos Gminy Psary


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież