Powstaje Zagłębiowski Park Linearny

W dniu 3 lipca 2020 r. gmina Psary podpisała umowę na realizację zadania pn: „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzeki Przemszy i Brynicy” – etap I. Wykonawcą prac jest firma MAXIMUS Michał Seńków z siedzibą w Tarnowskich Górach. Wartość prac etapu I wynosi 1 516 639,12 zł brutto i w całości pokryta jest dwoma dotacjami: unijną oraz krajową.

Kompendium wiedzy o koronawirusie

       Na podstawie informacji służb sanitarnych przekazujemy kompendium wiedzy o koronawirusie oraz wykaz podmiotów udzielających świadczenia opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym. U ludzi koronawirusy wywołują infekcje dróg oddechowych, począwszy od zwykłego przeziębienia, a skończywszy na cięższych chorobach, takich jak Bliskowschodni zespół niewydolności oddechowej (MERS) i ciężki ostry zespół oddechowy (SARS).

Jakie są objawy choroby COVID-19?
Najczęstszymi objawami COVID-19 są gorączka ....więcej w www.psary.pl

 

Badania ankietowe


Urząd Wojewódzki w Katowicach zaprasza na wzięcie udziału w badaniu

"Uczestnictwo w podróżach krajowych i zagranicznych".

Termin badania w dniach od 2 - 20 stycznia br, symbol badania PKZ,
Metoda pozyskiwania informacji:
Badania realizowane przez sieć ankieterska

Zmiana organizacji ruchu DW913

        

       Z dniem 7 stycznia br zostanie zamknięty kolejny odcinek drogi DW913. Zamknięty odcinek obowiązywać będzie od ulicy 1-maja w Sytrzyżowicach do skrzyżowania z ulicą Kościuszki w Górze Siewierskiej. Objazd będzie wyznaczony ulicą Belną, Parkową, Leśną i Kościuszki. Objazd nie będzie dotyczył mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji oraz komunikacji miejskiej