Góra Siewierska

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/srv22563/domains/gorasiewierska.pl/public_html/images/stories/stories/ck.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/stories/ck

Ewidencja Źródła Ciepła

Informacja dla właścicieli i zarządców budynków

Z dniem 1 lipca rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Celem ewidencji jest poprawa jakości powietrza, likwidacja przyczyny emisji zanieczyszczeń tworzących smog.Centralna Ewidencja Emisji Budynków ma być ważnym narzędziem w procesie wymiany starych kotłów CO jak również miejscem gdzie będą dostępne informacje odnośnie programów finansowania wymiany pieców.

Deklarację mają obowiązek złożyć wszyscy właściciele i zarządcy budynków. Dla budynków, które już istnieją przed 1 lipca w terminie 12 m-cy. Dla nowo wybudowanych do 14 dni.

Więcej informacji na stronach:

Gówny Urząd Nadzoru Budowlanego

Instrukcja składania deklaracji kliknij link

Miejsce skłożenia deklaracji kliknij link

 

Pomoc poszkodowanym

   24 czerwca w godzinach popołudniowych nad naszą wsią przeszła nawałnica rozmiarów dotąd niespotykanych. Grad w wielkości od kilku do kilkunastu cm miejscami. W wyniku gradobicia uszkodzeniu uległo wiele budynków mieszkalnych i gospodarczych. Uszkodzeniu w znacznym stopniu uległy również pozostawione na zewnątrz samochody. Z pomocą poszkodowanym wyszła Gmina Psary. Na swej stronie opublikowała artykuł " Pomoc poszkodowanym w wyniku gradobicia" Link na dole pod artykułem.

źródło:

[..] Gmina Psary włączyła się w pomoc przy zabezpieczaniu budynków zamieszkałych przez ludzi. Osoby poszkodowane, które potrzebują pomocy w zabezpieczaniu dachów swoich domów, mogą się zgłaszać do Urzędu Gminy w Psarach lub dzwonić na numery telefonów: 32 29 44 900 oraz 885 575 028. W pierwszej kolejności będziemy zabezpieczać zamieszkałe budynki, które wymagają pilnej interwencji, a powstałe już szkody mogą skutkować kolejnymi. Obecnie Gmina wynajęła 2 zwyżki wraz z obsługą, które już zabezpieczają plandekami uszkodzone dachy. kliknij link

Komunikat ministerstwa Spraw Wewnęrznych i Administracji

Usuwanie skutków klęsk żywiołowych

kliknij link

pdf zasady

 

Powstaje Zagłębiowski Park Linearny

W dniu 3 lipca 2020 r. gmina Psary podpisała umowę na realizację zadania pn: „Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny rzeki Przemszy i Brynicy” – etap I. Wykonawcą prac jest firma MAXIMUS Michał Seńków z siedzibą w Tarnowskich Górach. Wartość prac etapu I wynosi 1 516 639,12 zł brutto i w całości pokryta jest dwoma dotacjami: unijną oraz krajową.

Kompendium wiedzy o koronawirusie

       Na podstawie informacji służb sanitarnych przekazujemy kompendium wiedzy o koronawirusie oraz wykaz podmiotów udzielających świadczenia opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym. U ludzi koronawirusy wywołują infekcje dróg oddechowych, począwszy od zwykłego przeziębienia, a skończywszy na cięższych chorobach, takich jak Bliskowschodni zespół niewydolności oddechowej (MERS) i ciężki ostry zespół oddechowy (SARS).

Jakie są objawy choroby COVID-19?
Najczęstszymi objawami COVID-19 są gorączka ....więcej w www.psary.pl